najčastejšie otázky

Záruka 24 mesiacov je minimálna dĺžka záručnej doby pri väčšine našich zariadení. Ak si praješ záruku predĺžiť, je to samozrejme možné za príplatok. Rozšíriť si záruku vieš až na 60 mesiacov, ponuku rozšírenia a konkrétny príplatok nájdeš pri každom produkte.

Základné parametre si vieš navýšiť pri každom produkte kliknutím na možnosť „Zvýšte si parametre“. Ak pre teba ponúkané navýšenie nie je postačujúce, kontaktuj nás pre informácie ohľadom vyššieho upgradu. My preveríme technické možnosti navýšenia daného zariadenia a spolu niečo isto vymyslíme.

S výberom ti veľmi radi poradíme a vyberieme zariadenie vhodné pre tvoje potreby. Buď sa vieš obrátiť priamo na našich predajcov v tvojom meste, napísať nám e-mail na info@refurbished.sk alebo nás kontaktovať na chate, keď sme online.

Najjednoduchšie bude, ak zakúpené zariadenie odnesieš priamo k preferovanému predajcovi, ktorého si si vybral/a v procese objednávky. Na vrátenie produktu máš 14-dňovú lehotu.

Pri kúpe nášho zariadenia si v procese objednávky vyberal/a aj preferovaného predajcu v tvojom okolí. Najjednoduchšie bude, keď pokazené zariadenie odnesieš priamo k nemu na predajňu. Ak sa náhodou nenachádzaš v blízkosti zvoleného predajcu, reklamáciu vieme samozrejme vyriešiť aj na diaľku. V tomto prípade nás kontaktuj, určite spolu nájdeme vhodné riešenie tvojej situácie.

Všetky naše zariadenia majú automaticky nainštalovaný operačný systém a sú pripravené k okamžitému použitiu. Typ operačného systému je uvedený v parametroch každého produktu.

Súčasťou balenia našich produktov je vždy napájaci kábel. Ku každému PC máte v balení automaticky myš a klávesnicu. Monitory majú v balení aj VGA kábel.

Produkty balíme do štýlového balenia z recyklovateľných materiálov.

Aj napriek dovozu zo zahraničia majú všetky naše notebooky lokalizovanú klávesnicu v slovenčine. Operačný systém je v slovenčine taktiež.

 • Premium = Dispej je v 100% stave, zariadenie môže mať len drobné kozmetické vady.
 • Standard = Zariadenie môže mať minimálne viditeľné drobné chyby na pohľadovej časti. Tie ale neprekážajú pri práci. Väčšie kozmetické vady sú prípustné len na boku alebo vzadu.
 • Economy = Menšie kozmetické chyby sa môžu nachádzať aj na displeji, neprekážajú ale pri práci. Viditeľnejšie kozmetické chyby môžu byť na boku alebo vzadu.
 • Liquidation = Väčšie kozmetické vady sa môžu nachádzať na displeji, neprekážajú ale pri práci. Poškodenia plastov v tejto triede môžu byť väčšie (prasknuté, odlomené). Pri produktoch tejto triedy platí vysoké cenové zvýhodnenie. Detailné fotky produktu nájdeš v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžeš rovno objednať.

 • Premium = Displej je v 100% stave, viditeľné známky používania môžu byť len na plastoch.
 • Standard = Monitor triedy Standard môže mať minimálne kozmetické chyby na displeji, ktoré pri bežnej práci len ťažko identifikuješ (vadný pixel, škrabanček), známky používania sú povolené aj na plastoch.
 • Economy = Monitor v triede Economy môže mať väčšie kozmetické chyby na displeji (napríklad väčší škrabanec, viac vadných bodov, väčší fľak..). Viditeľnejšie známky používania na plastoch (škrabance a ryhy). Tieto vady ale neprekážajú pri práci a monitor je plne použiteľný.
 • Liquidation = Monitor triedy Liquidation môže mať značné poškodenia displeja a plastov, napríklad pixelové pásy, väčšie škrabance a podobne. Tieto monitory sú vhodné pre použitie na menej používaných miestach, napríklad k serverom. Sú s veľkým cenovým zvýhodnením. Detailné fotky produktu nájdeš v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžeš rovno objednať.

 • Premium = Produkt nemá kozmetické vady, prípadne sú minimálne, voľným okom ľahko prehliadnuteľné (malý škrabanec na plaste,...). Ekvivalentné niekoľko-týždňovému použitiu. Displej je v 100% stave, produkt je ako nový.
 • Standard = Najpredávanejšia trieda, garantuje dobrý vzhľad notebooku. Displej a hardware je v 100% technickom stave, avšak notebook môže mať jemné stopy predošlého zaobchádzania, ako napríklad drobný škrabanec na plaste - vo väčšine prípadov ľahko prehliadnuteľné.
 • Economy+ = Dobrý stav, takmer ako pri triede STANDARD. Kozmetické vady na povrchu však môžu byť viditeľnejšie a displej môže mať drobné vady (fliačik, chybné body či škrabanec), ktoré pri bežnej práci nebudeš vnímať. Detailné fotky produktu nájdeš v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžeš rovno objednať.
 • Economy = Notebooky Economy majú viditeľnejšie kozmetické vady na plastoch, prípadne na displeji. Vady ale nemajú vplyv na technický stav produktu, zariadenie je teda 100% funkčné. Detailné fotky produktu nájdeš v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžeš rovno objednať.

Rozdelenie batérií notebookov do tried na základe testovania špeciálnym záťažovým testom:

NB

nová batéria (** Záruka na kapacitu 12 mesiacov)

VD

70 - a viac min. (* Záruka na kapacitu 90 dní) (bežná práca - Internet a MS Office)

DB

30 - 70min. (* Záruka na kapacitu 60 dní) (bežná práca - Internet a MS Office)

SB

15 - 30min. (* Záruka na kapacitu 30 dní) (bežná práca - Internet a MS Office)

BB

(v notebooku je baterka ale je zlá - nefunkčná)

Ak si doteraz nemal/a žiadnu skúsenosť s kúpou našej renovovanej techniky, tvoje obavy chápeme. Oprávnené ale nie sú, keďže u nás každý kus výpočtovej techniky prechádza dôsledným procesom renovácie - najprv vykonávame hĺbkové záťažové testy. Otestovaný tovar následne posielame na dôkladné čistenie a leštenie. Pri notebookoch upravujeme zahraničnú klávesnicu na slovenskú. Takisto zisťujeme výdrž batérií a zaraďujeme ich do kategórií. Detailne a pravdivo komunikujeme stav každého kusu renovovanej techniky pomocou tried PREMIUM, STANDARD, ECONOMY a LIQUIDATION. Produkty nakoniec balíme do štýlového balenia z recyklovateľných materiálov. Ich cena je až o 40 – 60 % nižšia ako pôvodná cena produktu.

Výpočtovú techniku vykupujeme od koncových zákazníkov len veľmi výnimočne. Pošli nám ale tvoju ponuku na info@refurbished.sk , pozrieme sa na to a v prípade záujmu ťa budeme kontaktovať.

Áno, my v refurbished renovujeme notebooky a počítače na požiadanie. Záleží však od modelu a stavu tvojho zariadenia. Renovujeme predovšetkým business a prémiové rady notebookov a počítačov. Cena za renováciu je rovnako individuálna a zohľadňuje náročnosť a rozsah renovácie. Ak by si mal/a záujem o renováciu tvojho zariadenia, daj nám vedieť na info@refurbished.sk a nezabudni na detailnú špecifikáciu a fotky tvojho zariadenia.

Sieť partnerov – predstavuje rozsiahlu sieť našich obchodných partnerov, ktorí sú samostatnými predajcami. Pre zákazníkov slúžia buď ako výdajné miesta e-shopových objednávok, alebo ako miesto, kde ti radi pomôžu s výberom a poradenstvom ohľadom renovovaných notebookov a počítačov. Ak napríklad náš produkt potrebuješ reklamovať, vieš sa priamo obrátiť na partnera, ktorého si si vybral/a v procese objednávky.

 • Platba kartou – platba vopred
 • Dobierka – v hotovosti alebo kartou, podľa možností kuriéra/predajcu
 • Bankový prevod - všetky informácie ti pošleme e-mailom hneď po zadaní objednávky

 • Osobný odber (do 2 – 5 dní)- Tvoj renovovaný notebook alebo počítač ti doručíme do 2 až 5 dní zadarmo k preferovanému partnerovi, ktorého si si pri objednávke vybral/a.
 • Doručenie kuriérom (do 24 hodín) – Ak chceš svoj produkt doručiť priamo domov, ponúkame možnosť dopravy kuriérom do 24 hodín od objednávky, respektíve od potvrdenia platby. Ak si tovar objednáš na dobierku, doprava kuriérom je za príplatok 3€.

Takmer všetky naše zariadenia ponúkame s 24 mesačnou zárukou pre fyzické a právnické osoby. Štandardnú záruku je však možné za príplatok predlžiť až na 60 mesiacov.

Naše portfólio produktov predstavujú business a premium zariadenia renomovaných firiem ako HP, Lenovo, Dell a Fujitsu.

Estetický stav notebookov a počítačov našej ponuky sa môže líšiť. Vytvorili sme preto štyri triedy kvality výrobkov, ktoré cenovo odzrkadľujú opotrebenie strojov. Všetky naše produkty sú však v 100% funkčnom stave, aj napriek kozmetickým znakom opotrebenia.

Výpočtová technika, ktorú renovujeme a predávame pochádza predovšetkým z korporátneho prostredia krajín severnej a západnej Európy.

Stáva sa, že naša konkurencia ponúka podobné modely počítačov za nižšie ceny. Do úvahy však treba vždy brať presnú konfiguráciu zariadenia. Mimo konfiguráciu nemajú takéto stroje často nainštalovaný operačný systém, prípadne lokalizovanú – slovenskú klávesnicu. V neposlednom rade konkurencia nedosahuje taký stupeň precíznosti a kvality renovácie, ako je to v prípade našich strojov. Sme lídrom v renovácii a stojíme si za tým. V konečnom dôsledku môže mať konkurencia nižšie ceny naoko, no z objektívnych dôvodov, ktoré teba ako spotrebiteľa nepotešia. Ak takýto zhodný produkt u konkurencie za nižšiu cenu nájdeš, daj nám prosím vedieť (prostredníctvom formulára pri konkrétnom produkte) a my sa na to radi pozrieme.

O rozdieloch medzi spracovaním použitej výpočtovej techniky sa dočítaš viac v našich článkoch

Špičkové high-end produkty, predovšetkým počítače alebo notebooky, u nás prechádzajú náročnými testami a dôkladnou renováciou, pričom garantujeme minimálne 24-mesačnú záruku.

Po príchode produktov k nám, najprv vykonávame hĺbkové záťažové testy. Otestovaný tovar následne posielame na čistenie a leštenie. Pri notebookoch prichádza ďalej na rad úprava zahraničnej klávesnice na slovenskú. Takisto zisťujeme výdrž batérií a zaraďujeme ich do kategórií. Ak batéria nemá dostatočnú kapacitu, tak ju vymeníme za novú. Detailne a pravdivo komunikujeme stav každého kusu renovovanej techniky pomocou tried PREMIUM, STANDARD, ECONOMY a LIQUIDATION. Výsledné produkty nakoniec balíme do štýlového balenia z recyklovateľných materiálov. Ich cena je až o 40 – 60 % nižšia ako pôvodná cena produktu.

Renovovaná výpočtová technika je 100% funkčná používaná technika, ktorá môže, ale nemusí niesť fyzické znaky používania. Pri procese renovácie však dochádza k ich oprave a takýto produkt je často na nerozoznanie od nového kusu.

Renovátori z Refurbished sú komunitou ľudí, ktorí preberajú spoločenskú zodpovednosť za ekologické dopady, ktoré spôsobuje vyradená výpočtová technika ako odpad. Sme to my, ktorí ju vykupujú a dôkladne renovujú, sú to naši partneri, ktorí tvoria našu obchodnú sieť a ste to aj vy – majitelia renovovanej techniky, ktorí poznajú jej prednosti – najlepší pomer ceny, kvality a výkonu.

 • Premium = Najpredávanejšia trieda, garantuje dobrý vzhľad PC. Produkt nemá kozmetické vady, prípadne sú minimálne, voľným okom ľahko prehliadnuteľné (malý škrabanec na plaste,...). Ekvivalentné niekoľko-týždňovému použitiu.
 • Economy = PC má viac viditeľné kozmetické vady na plastoch a kovových častiach. Počítač je samozrejme 100% funkčný a vady nemajú vplyv na jeho technický stav. Detailné fotky produktu nájdeš v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžeš rovno objednať.

 • Premium = Najpredávanejšia trieda, garantuje dobrý vzhľad. Produkt má minimálne kozmetické vady, voľným okom ľahko prehliadnuteľné (malý škrabanec na plaste,...). Ekvivalentné niekoľko-týždňovému použitiu.
 • Economy = Tlačiareň má viac viditeľné kozmetické vady na plastoch a kovových častiach. Je samozrejme 100% funkčná a vady nemajú vplyv na jej technický stav. Detailné fotky produktu nájdeš v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžeš rovno objednať.

 • Premium = Produkt nemá kozmetické vady, prípadne sú minimálne, voľným okom ľahko prehliadnuteľné (malý škrabanec na povrchu,...). Ekvivalentné niekoľko-týždňovému použitiu. Produkt je ako nový.
 • Standard = Najpredávanejšia trieda, zariadenie je v 100% technickom stave, avšak môže mať jemné stopy predošlého zaobchádzania, ako napríklad drobný škrabanec - vo väčšine prípadov ľahko prehliadnuteľné.
 • Economy+ = Dobrý stav, takmer ako pri triede STANDARD. Kozmetické vady na povrchu však môžu byť viditeľnejšie a displej môže mať drobné vady (fliačik, chybné body či škrabanec). Detailné fotky produktu nájdeš v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžeš rovno objednať.
 • Economy = Zariadenia Economy majú viditeľnejšie kozmetické vady na povrchu, prípadne na displeji. Vady ale nemajú vplyv na technický stav produktu, zariadenie je teda 100% funkčné. Detailné fotky produktu nájdeš v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžeš rovno objednať.

Nakupujte u najväčších renovátorov v strednej Európe,
množstevnou zľavou to len začína

Informujte sa nainfo@refurbished.sk
1